^W górę
 • 1 Kartka z kalendarza
  Szkolny Festyn Rodzinny - 29.09.2018r (sobota) - w godz. 14.00 - 18.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  Pasowanie pierwszaków, 12.10.2018 - 10.00 .................................................................................... Szkolny projekt edukacyjny: 100 lat temu w szkole......
 • 3 Kartka z kalendarza
  09.11.2018 - projekt edukacyjny, o godz. 12.00 - udział klas 5-8 w koncercie szkolnym w LOSiR
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2018 - udział szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  14.11.2018 – wywiady dla rodziców kl. 1-3 .................................................................................... 15.11. 2018 – wywiady dla rodziców klas 4-8
baner

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

UROCZYSTOŚĆ SADZENIA DRZEW FRANCISZKA

W sobotę 6 października 2018 r. posadziliśmy na boisku szkolnym 3 urocze jarzębinki.

Uroczystość zainaugurowała nasze działania w ramach projektu „Drzewo Franciszka, którego celem jest zwiększenie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży.

Poprzez posadzenie drzewek chcieliśmy także uczcić 100 – lecie odzyskania przez Polskę niepodległości, gdyż stała dbałość o środowisko naturalne w Ojczyźnie stanowi jedną z form nowoczesnego patriotyzmu.

Nauczyciele biologii i przyrody

Jestem uczniem, jestem Polakiem

 

Jak co roku w październiku, odbywa  się w naszej szkole  niecodzienna  uroczystość. To  pierwszoklasiści  zostają włączeni w poczet uczniów Cieszkowianki. Tak było i tym razem – dzieci  złożyły  uroczyste ślubowanie.  Towarzyszyli  im  rodzice, ale   zaproszeni zostali także:  Burmistrz Miasta Luboń p. Małgorzata Machalska, Dyrekcja Szkoły, przewodnicząca Rady Rodziców p. Aleksandra  Siejak oraz koleżanki i koledzy z klas drugich, trzecich i reprezentanci klas 6 i 7.

  Rok obecny jest szczególny dla naszej Ojczyzny, dlatego też program artystyczny miał w sporej części charakter patriotyczny  i nawiązywał do hasła  „ Jestem uczniem , jestem Polakiem’.  Program przygotowany został przez  uczniów  klasy  3b i 3c pod czujnym okiem wychowawców. Po krótkiej kabaretowej części na temat szkolnego życia, trzecioklasiści zaprosili pierwszaków. W ich  towarzystwie  recytowali wiersz „ Katechizm polskiego dziecka” Wł.  Bełzy. Wspólnie też zaśpiewali piosenkę „ Nasze polskie ABC”. Dopełnieniem występu były  tańce uczniów w pięknych strojach ludowych.

Tradycją naszej szkoły jest też fakt, iż najmłodsi uczniowie podczas uroczystości otrzymują koszulki z logo szkoły. Zakładają  ją na różne ważne uroczystości szkolne. W tym roku otrzymali również śpiewnik pieśni patriotycznych.

Wszystkim pierwszakom życzymy  miłych chwil spędzonych w murach naszej szkoły.

Magdalena Budziszewska

 

Czytaj więcej: Jestem uczniem, jestem Polakiem

Wolontariusze jak zwykle aktywni!

W minioną środę, 10 października, uczniów skupionych w Szkolnym Kole Wolontariatu odwiedziła pani Barbara Grochal - koordynator Motylego Wolontariatu z Poznania. Podczas spotkania pani Basia przypomniała zasady pracy wolontariusza, starała się zarazić nas swoją pasją, co jej się oczywiście udało. Pokazała nam na przykładzie filmów nakręconych w hospicjum, że oprócz pomocy materialnej, chorzy potrzebują też uśmiechu i czasem małych gestów, a w tym przecież nasi uczniowie są najlepsi. Już w sobotę pierwsza grupa  wolontariuszy ruszy na swoją pierwszą akcję. Chętnych jak zwykle nie brakuje i mamy nadzieję, że nasze Koło jak zawsze będzie aktywne i uśmiechy jak motyle pofruną w świat.

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

Bezpieczne Świetliki

W czwartek, 4 października świetlicę szkolną odwiedziła Pani Policjantka z Komisariatu Policji w Luboniu. Celem spotkania było uświadomienie i przygotowanie naszych podopiecznych do bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym jako pieszy, rowerzysta i pasażer. Gość objaśnił pojęcia związane z ruchem drogowym, m.in. co to jest sygnalizacja świetlna, co oznacza migające światło zielone, czym różni się chodnik od pobocza i jakie należy zachować środki  ostrożności. Podczas prelekcji uczniowie utrwalili znajomość podstawowych znaków drogowych, choć sami wykazali się dużą wiedzą na temat znaków ostrzegawczych, informacyjnych, zakazu i nakazu. Pani Policjantka podkreśliła również, jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, dzielili się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami, a także zadawali mnóstwo pytań. Na zakończenie każdy uczeń otrzymał pamiątkową pieczątkę i karty pracy utrwalające zgłębiony temat.

Wychowawcy świetlicy SP2

Pierwsze kroki w filmie mamy za sobą!

Wczorajsze popołudnie nasi uczniowie: Marcel Biliński i Stanisław Kowalski, nauczyciele: p. Alina Malinowska i p. Jolanta Jezierska, a także babcia naszego ucznia p. Czesława Wawrzyniak spędzili  nagrywając  scenę do powstającego filmu o Powstaniu Wielkopolskim. Scena powitania żołnierza wracającego z I wojny światowej została nakręcona w Parku Siewca.

Już przygotowujemy się do sceny zbiorowej w kościele w Wirach, która realizowana będzie już 16 października.

Copyright © 2013. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube