• 1 Kartka z kalendarza
  06.12. 2018r. - III Szkolny Dzień Wolontariatu
 • 2 Kartka z kalendarza
  od 3 grudnia ruszają zapisy na zimowe półkolonie
 • 3 Kartka z kalendarza
  03.12.2019 – wystawienie ocen proponowanych za I sem oraz zagrożeń ...................................................................................... 20.12.2019r - wystawienie oceny za I sem
 • 4 Kartka z kalendarza
  21 grudnia szkolne jasełka i wigilie klasowe
 • 5 Kartka z kalendarza
  23.12.2019 – 31.12.2019– przerwa świąteczna
baner

Odwiedza nas 198 gości oraz 0 użytkowników.

"Code & Share. Programuj z klasą"

11 grudnia 2018 r. o godzinie 10.30 czasu polskiego będziemy starać się pobić rekord Guinessa w jak największej liczbie uczniów uczestniczących w tym samym czasie w lekcji o tematyce technologii przyszłości
http://www.programujzklasa.pl/2018/images/mapka-02.pngREKORD BĘDZIE NASZ :)
 
Zasięg wydarzenia sięga aż poza granice Polski, w akcji weźmie udział blisko 30 szkół z Litwy. 
 
Finał akcji prowadzony będzie w Warszawie
w Szkole Podstawowej nr 26 im. Mirosława Biernackiego.
W wydarzeniu wezmą udział władze miasta Warszawa oraz media ogólnopolskie TVP, Polsat oraz TVN.
 Joanna Kordzińska
 
 

Code Week 2018

Podobnie jak w poprzednich latach, nasza szkoła aktywnie włączyła się w Europejski Tydzień Kodowania. Zgłosiliśmy 3 aktywności, które zdecydowaliśmy się przeprowadzić w tegorocznej edycji.

Nasze wydarzenia to:

https://codeweek.eu/view/170980/cieszkowianka-koduje-z-cody-roby

https://codeweek.eu/view/166870/programujemy-w-baltie

https://codeweek.eu/view/204944/nocne-kodowanie-ozobotow-w-cieszkowiance

Gra Cody Roby

Uczniowie klas 5-7 prowadzili zajęcia z kodowania grą karcianą Cody Roby w klasach 1-3. Szkoła otrzymała grę w ubiegłym roku szkolnym za udział w Europejskim Tygodniu Kodowania.

“W środę (17.10.2018r.) byliśmy u klas 1A i 1B.  Pokazywaliśmy im grę Cody Roby, która polega na programowaniu robotów. Dzieci szybko znalazły z nami wspólny język. Ku naszemu zdziwieniu, wszyscy szybko zrozumieli grę i chętnie w nią grali. Jedyna rzecz, która nam przeszkadzała to fakt, że mówili do nas proszę Pani/Pana. Czuliśmy się trochę staro. Niektóre dzieci nauczyliśmy rozróżniania stron prawej i lewej, bo miały z tym problem. Czasem bardzo się denerwowały, gdy coś im nie wychodziło.

Podsumowując, dzieci były bardzo przyjaźnie nastawione i dobrze nam się z nimi grało.”

Julia Zajączkowska i Julia Karalus 6a

 

“W środę byliśmy w klasie 3a. Było tam bardzo miło ponieważ dzieci szybko zrozumiały, co mieliśmy im do powiedzenia. Z początku było trzeba było im tłumaczyć, ale później już wszystko rozumiały i pomoc nie była wcale potrzebna. Klasie podobała się gra #CodyRoby. Po zajęciach rozdaliśmy wszystkim soczki.

Na kolejnej lekcji  byliśmy w świetlicy. Dzieci szybko zrozumiały zasady gry, nie potrzebowaliśmy się wysilać. Moim zdaniem było to dobre urozmaicenie długich godzin w świetlicy.”

Anna Jagłowska, Jakub Górski i Stanisław Gauza. a 7a

Nocka w szkole

“19.10.2018 r. odbyła się noc w szkole, w której uczestniczyły klasy 6a i 5f. Gdy wszyscy już przyjechali i rozpakowali swoje rzeczy, panie Joanna Kordzińska i Izabella Cieślak przygotowały nam zajęcia z Ozobotami. Każda klasa musiała wykonać napis Code Week, po którym będą jeździć roboty. Liczyła się tu współpraca i dokładność. Po wielu próbach grupom udało się zrobić napis. Po ciężkiej pracy czekała na nas smaczna pizza, którą szybko zjedliśmy chcąc jak najlepiej wykorzystać piątkowy wieczór. Oczywiście nie obyło się bez tańców, śpiewów i różnych śmiesznych zabaw. Po nich, lekko wyczerpani, oglądaliśmy film "Wielka Szóstka”. Z czasem wszystkich dopadło zmęczenie i otuleni śpiworami smacznie zasnęliśmy. Sala 117 okazała się tak wygodną sypialnią, że niektórzy rano mieli problem z pobudką.

Cała klasa była bardzo zadowolona ze wspólnej zabawy i spędzonego czasu. Bardzo dziękujemy naszej wychowawczyni za poświęcony czas i już czekamy na kolejną noc w szkole”

Agata Frąckowiak 6a

 

Wielkie odkrycia geograficzne z ozobotem

Na lekcji wykorzystaliśmy ozoboty, które wyruszyły trasą wielkich odkrywców. Wiemy, którędy płynęli Krzysztof Kolumb, Ferdynand Magellan i Vasco da Gama oraz jaki był cel ich podróży. Przy okazji utrwaliliśmy nazwy kontynentów. 

Ogólnopolski Konkurs "Orzeł Informatyczny" - wyniki

Dnia 23 listopada 2017 r.odbył się ogólnopolski konkurs „Orzeł Informatyczny”. Naszą szkołę reprezentowało 12 zawodników  z klas od II do VI: Alicja Kowal IIc, Adrian Kowal III e, Stanisław Ciesielczak IIId, Barbara Pawłowska IIIb, Jakub Jachowicz Vd, Grzegorz Pancer Vd, Aleksander Adamski VIa, Natalia Wiśniewska VIa, Kacper Piechowicz VIb, Agnieszka Borowska VIb, Wojciech Estkowski VId, Jakub Kostecki VId. Zorganizowany konkurs stanowił cenne rozszerzenie programu nauczania, jednocześnie popularyzując naukę informatyki i dając możliwość porównania poziomu wiedzy z rówieśnikami z terenu całej Polski.

Miło nam ogłosić, że dyplom wyróżnienia w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Informatyczny" otrzymał Jakub Jachowicz z klasy 5d.

Wszystkim Uczestnikom składamy gorące gratulacje i życzymy wielu sukcesów!

 

Barbara Warot

 

Robot DOC

W nauce kodowania pomaga nam mały mówiący robot edukacyjny DOC. Wygraliśmy go w konkursie, dzięki Państwa głosom, za co serdecznie dziękujemy! Robot może być zaprogramowany tak, aby wędrować dowolnie lub według poleceń na kartach. Pomaga dzieciom rozwijać myślenie logiczne i umiejętności rozwiązywania problemów. My dowiedzieliśmy się, że uczy również cierpliwości. Chociaż jest przeznaczony dla dzieci od 4 do 7 lat, klasa 3 d świetnie bawi się i uczy z DOC-emlaughing. Już wkrótce postaramy się wykorzystać go w innych aktywnościach.

Copyright © 2018. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube