• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Ostatnie zajecia starszych grup w programie „AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży”.

Mimo nowych szkolnych warunków zajęcia w ramach projektu ze sztuczną inteligencją kończą grupy Beniamin i Master. W obu grupach uczestniczyli uczniowie klas 5, 6 i 7. Były to wyjątkowe zajęcia w skali naszego kraju. W programie zaangażowanych jest 150 placówek edukacyjnych.

W ramach dodatkowych lekcji  nasi uczniowie  m.in. :

 

 • tworzyli z użyciem Scratch i ML kameleona, który zmieniał swój kolor na zielony, czerwony lub niebieski w zależności od tego, jakiego koloru przedmioty będą znajdowały się w jego tle;
 • tworzyli grę „Papier, kamień, nożyce”, w której uczniowie robili zdjęcie swojej dłoni w odpowiednim położeniu, a program rozpoznawał, co przedstawia ręka ucznia.
 • uczyli komputer gry w Pac Man na podstawie tego, jak gra uczeń.
 • stworzyli wirtualne zwierzątko, które musieli nakarmić, napoić i okazać mu miłość, 

 

 

Dzięki uczestnictwu w zajęciach uczniowie naszej szkoły  z wielkim zaangażowaniem wkraczali w świat nauki podstaw robotyki i programowania. Zrozumieli, że w dzisiejszych czasach sztuczna inteligencja stanowi jedną  z najszybciej rozwijających się dziedzin nauki i jej przyswojenie może ułatwić im lepszy start w zawodową przyszłość.

“W tym programie podoba mi się to, że można trenować, a potem wgrać ten program np. na scratch.  Jest też w nim mnóstwo możliwości, które można wykorzystywać w życiu.” Antek (12 lat, grupa Beniamin)

Więcej informacji jak pracowali nasi uczniowie można przeczytać na 

http://mistrzowiezcieszkowianki.blogspot.com/

Joanna Kordzińska

Barbara Warot

Photon  uczył i bawił

Grupa Maluch zakończyła tegoroczne zajęcia w projekcie AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży”. 

Robot Photon w przyjazny i zabawny sposób uczył nas logicznego myślenia oraz  rozwiązywania problemów. Dzięki niemu z wielkim zaangażowaniem wkraczaliśmy w świat nauki podstaw robotyki i programowania. Sterując Photonem, uczyliśmy się programować ruchy robota, zmieniać barwę czułek oraz oczu Photona, a także wydawanych przez niego dźwięków. Robot naśladował głosy zwierząt, skręcał w tę stronę, którą wskazywała strzałka, a nawet poprawnie liczył. Podczas zajęć z Photonem uczyliśmy się nie tylko programowania, ale także współpracy w grupie, czekania cierpliwie na swoją kolej. Byliśmy też ekspertami w wielu dziedzinach, jedni chętniej pracowali z Photonem podczas liczenia czy też rozpoznawania kolorów, za to inni woleli sterować nim i budować dla niego tory przeszkód.

 

Podczas Drzwi Otwartych w naszej szkole zaprezentowaliśmy przyszłym uczniom Cieszkowianki, co potrafi Photon. Byli zachwyceni, a my cieszyliśmy się, że możemy ich czegoś nauczyć. Niektórzy z naszej grupy marzą o tym, aby w przyszłości stać się programistami. Wszyscy wiemy, jak ważne jest poznawanie nowych technologii i nowinek ze świata robotyki.

 

Mamy nadzieję, że w przyszłości wykorzystamy zdobytą podczas zajęć wiedzę. Kto wie, może w czwartej klasie też będziemy uczestnikami podobnych warsztatów, a może współprowadzącymi.:)

Marta Lewandowska

Kinga Zdunik

Witaj Photon!

Od listopada chętni uczniowie z klas 3c i 3d biorą udział w projekcie AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży”.

Niedawno przywitali nowego robota Photona!!! Uczniowie byli zachwyceni możliwością sterowania robotem, a także jego wyglądem. Przygotowali dla niego trudny tor przeszkód, a także sprawdzali czy porusza się zgodnie z zaprogramowaną drogą. Miejmy nadzieję, że podczas kolejnych zajęć będą nadal tak entuzjastycznie współpracować ze sobą, programować i bawić się z Photonem! Robot  został zaprojektowany, aby rozwijać u najmłodszych między innymi planowanie, programowanie krok po kroku, wyobraźnię i orientację przestrzenną!

Marta Lewandowska

Kinga Zdunik

 

 

Udział nauczycieli w szkoleniu w Warszawie.

Bezpłatne szkolenie dla nauczycieli biorących udział w programie z poziomu Maluch odbyło się w siedzibie Microsoft 4-5.10.2019 r. Z naszej szkoły uczstniczyły pani Marta i pani Kinga.Dla nauczycieli prowadzących grupy Beniamin i Master szkolenie odbyło się  18-19.10.2019 r. W tej grupie udział wzięły pani Barbara i pani Joanna.

Na obu zjazdach uczestnicy mieli możliwość wysłuchania wykładu "AI w praktyce", oraz zapoznać się z materiałami szkoleniowymi. Ciekawostką dla wszystkich były aplikacje winternetowe wykorzystujące AI.

https://quickdraw.withgoogle.com/#
 
 
 W zależności od zadeklarowanej grupy nauczyciele uczestniczyli w warsztach pokazujacych Nauczanie AI z wykorzystaniem Scratch, App Inventor lub robota Photon. 
Środki na organizację szkolenia pochodziły ze wsparcia Partnerów projektu oraz inwestycji własnych Synerise S.A.
Joanna Kordzińska

AI Schools & Academy - Program nauczania o sztucznej inteligencji dla dzieci i młodzieży.  

 

„Kraje, które już dziś zainwestują w edukację dzieci i młodzieży w zakresie AI, wkrótce znajdą się w czołówce najlepiej rozwiniętych państw.
Sztuczna inteligencja to szansa, i jeśli dobrze ją wykorzystamy, stwarzając jej odpowiednie warunki do rozwoju, zyskamy wszyscy jako obywatele.”

https://aischools.pl/

Nowe technologie zmieniają świat i rynek zatrudnienia. Dzięki sztucznej inteligencji nasi uczniowie będą wykonywać zawody, które jeszcze nie istnieją. Dlatego tak ważne jest inwestowanie w kształcenie techniczne młodzieży, a sztuczna inteligencja jest jedną z technologii, którą młodzi powinni poznać i oswoić jak najszybciej, ale i jak najlepiej.

Nasi uczniowie Cieszkowianki mają możliwość uczestnictwa w I edycji Ogólnopolskiego Programu z zakresu sztucznej inteligencji AI Schools & Academy, prowadzonego przez firmę Synerise, tworząca rozwiązania z zakresu sztucznej inteligencji (AI) i Big Data,

 
Program będzie realizowany przez 4 nauczycieli naszej szkoły: Martę Lewandowską, Kingę Zdunik, Barbarę Warot oraz Joannę Kordzińska na na 3 poziomach

 • Maluch: klasy 1-3 szkół podstawowych (10 x 45 min.),
 • Beniamin: klasy 4-6 szkół podstawowych (20 x 45 min.),
 • Master: klasy 7-8 szkół podstawowych (40 x 45 min. oraz 60 x 45 min. zajęć ponadprogramowych).

Nasi nauczyciele zostaną przeszkoleni z zakresie prowadzenia zajęć o sztucznej inteligencji a uczniowie otrzymają dodatkową szansę rozwijania swoich umiejętności oraz możliwość współpracy z innymi szkołami w ciekawych różnorodnych działaniach.

Joanna Kordzińska

Copyright © 2021. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube