• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

SPOTKANIA ONLINE Z NIEMIECKIMI NATIVE SPEAKERAMI.

W ostatnim czasie uczniowie kilku klas mieli ponownie okazję porozmawiać po niemiecku z native speakerami w ramach programu Deutsch Plus z Goethe Institut. Klasa 7 G spotkała się niemiecką studentką z Lipska Judith Buchta. Uczniowie poznali życie studentki oraz kraj związkowy Saksonia. Aktywnie uczestniczyli w rozmowie na temat jej i swoich zainteresowań, jej życia w Niemczech. Na zakończenie było dużo emocji. Test wiedzy o Polsce (Kahoot) w języku niemieckim przygotowany przez naszego ucznia Szymona Kroczaka z klasy 7G okazał się nie lada wyzwaniem.

Uczniowie klasy 6F spotkali się online z niemieckim naukowcem Joachimem Heckerem z Niemieckiego Internetowego Uniwersytetu Dziecięcego, który na oczach dzieci przeprowadzał ze swojego laboratorium kilka eksperymentów ze świata fizyki, astronomii i chemii. Dzieci miały okazję połączyć naukę języka niemieckiego z naukowym zacięciem.

Pan Joachim pokazał nam tajemnice powiększania i pomniejszania osób w pomieszczeniu Amesa, dmuchanie balona z łyżką wody w mikrofalówce, widoczność przedmiotów i osób w podczerwieni. Podczas naukowego show znaleźliśmy również odpowiedź na pytania, jakie ultradźwięki są rejestrowane przez nietoperze, ilu ziarenek soli potrzebujemy, aby postawić jajko, i czy ogórek kiszony może przewodzić prąd. Joachim Hecker jest autorem książek i eksperymentalnych show, które odbywają się na całym świecie od Alaski po Tajlandię. Nasi uczniowie zadawali na koniec wiele pytań.

Ponadto uczniowie, w ramach realizowanego programu Deutsch Plus, biorą udział w konkursach organizowanych przez Instytut Goethego . Paula Skorlińska z klasy 7c bierze udział w konkursie muzycznym, gdzie prezentuje swoje zdolności wokalne śpiewając niemieckie kolędy.

Aktywności i korzyści nie omijają także nauczycieli. Nauczyciele języka niemieckiego mają okazję brać udział w różnych bezpłatnych formach doskonalenia, tj. warsztatach czy konferencjach.

Alina Malinowska