Scenariusz zajęć
Imię i nazwisko nauczyciela: Emilia Wallheim
Poziom: A2 - klasy 5 i 6 SP
Temat zajęć: In the city
Cele:
Kryteria sukcesu:
Słownictwo i struktury kluczowe:
Metody i narzędzia:
Przebieg zajęć:
Uczniowie przechodzą poszczególne stacje zadaniowe, szukając wskazówek i odczytując informacje z kodów QR.
START: Uczniowie słuchają piosenki “Hickory dickory dock”, ich zadaniem jest odnaleźć na boisku szkolnym przedmiot znajdujący się w nagraniu.
STACJA 1: Uczniowie oglądają filmik instruktażowy dotyczący podawania godzin, wykonują ćwiczenie online. Następnie odczytują wskazówkę i udają się do lekarza.
STACJA 2: Uczniowie słuchają nagrania i łączą w pary nazwy dolegliwości z ilustracjami (gra typu memory). Następnie odczytują wskazówkę i udają się do księgarni.
STACJA 3: Uczniowie odczytują zdania i oznaczają na obrazku osoby wykonujące wskazane czynności, elementy pasujące do opisu. Następnie odczytują wskazówkę i udają się do kina.
STACJA 4: Uczniowie słuchają dialogu na temat produkcji filmowej, wykonują zadania do tekstu (wyszukiwanie informacji szczegółowych). Następnie odczytują wskazówkę i udają się na stragan.
STACJA 5: Gratulacje.
START
Zeskanuj kod.
Posłuchaj nagrania i udaj się w miejsce, w którym znajduje się przedmiot z piosenki.
.
STACJA 1
Odczytaj kod. Wysłuchaj nagrania i wykonaj zadanie.
NEXT: You’re feeling ill. Where should you go now?
STACJA 2
Odczytaj kod. Posłuchaj i połącz w pary.
NEXT: You are bored. Find something to read.
STACJA 3
Zeskanuj kod. Odczytaj zdania i oznacz elementy na ilustracji.
NEXT: Let’s go to the movies.
STACJA 4
Odczytaj kod. Posłuchaj nagrania i wykonaj zadania.
NEXT: I’m a bit hungry. Shall we eat some fruit?
STACJA 5