W maju, na boisku szkolnym, klasy 5a, 5c oraz 5e odbyły zajęcia terenowe w ramach lekcji angielskiego. Dzięki wymalowanemu w wakacje miasteczku Cieszkoville, uczniowie mieli okazję w praktyce utrwalić pytanie o drogę oraz podążanie za wskazówkami. Było to zadanie niezwykle trudne, gdyż wymagało zarówno wykorzystania zdobytej wcześniej wiedzy językowej, jak i koordynacji w terenie. Bywało, że uczniowie zbaczali z wyznaczonej trasy, ale wszyscy bawili się na boisku znakomicie.

Scenariusz zajęć
Imię i nazwisko nauczyciela: Emilia Wallheim
Poziom: A2 - klasy 5 i 6 SP
Temat zajęć: Giving directions - zajęcia terenowe
Cele:
- Utrwalanie nazw sklepów i instytucji znajdujących się w mieście
- Pytanie o drogę
- Poruszanie się po miasteczku zgodnie ze wskazówkami
Kryteria sukcesu:
- Poprawnie zapiszesz nazwy budynków znajdujących się w szkolnym miasteczku
- Przejdziesz wyznaczone trasy kierując się podanymi wskazówkami
Słownictwo i struktury kluczowe:
- nazwy sklepów i instytucji miejskich
- wskazywanie kierunków
- liczebniki porządkowe
Metody, formy i narzędzia:
- Zajęcia terenowe
- Karty pracy
- Praca w parach/grupach
Przebieg zajęć:
- Uczniowie pracując w parach lub trzyosobowych grupach nazywają budynki i rozwieszają karty wyrazowe na ścianach przy użyciu papierowej taśmy lub masy mocującej (15 min).
- Uczniowie otrzymują karty pracy z 6 wskazówkami. Szukają punktu początkowego i poruszają się po miasteczku zgodnie ze wskazówkami. Ich zadaniem jest zapisanie na kartach punktu końcowego.
- Po przejściu wszystkich tras uczniowie sprawdzają swoje odpowiedzi. Jeżeli zabłądzili wykonują zadanie ponownie.
Karty pracy:






