Wyróżnienie w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku 2018

Wyróżnienie w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku

25 września w Teatrze Wielkim im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu odbyła się uroczysta gala podsumowująca konkursy Samorządu Województwa Wielkopolskiego o tytuły "Wielkopolska Szkoła Roku" oraz "Wielkopolski Nauczyciel Roku", na którą p. Marek Woźniak, Marszałek Województwa Wielkopolskiego oraz p. Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego zaprosili delegację naszej szkoły szkoły. Tegoroczna uroczystość miała szczególny charakter ze względu na zbliżającą się setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości oraz wybuchu Powstania Wielkopolskiego.
Podczas spotkania uhonorowano szkoły, które wyróżniają się innowacyjnością, wysoką jakością nauczania, współpracą ze środowiskiem lokalnym, jak również kształtowaniem wśród uczniów postaw patriotycznych i obywatelskich.

Miło nam powiadomić społeczność Cieszkowianki i przyjaciół szkoły, że podczas tej uroczystej gali delegacja w składzie: Julia Moryksiewicz - przewodnicząca SU, p. Michał Szwacki - przedstawiciel Rady Pedagogicznej oraz dyrekcja szkoły odebrała wyróżnienie w konkursie "Wielkopolska Szkoła Roku".

Dyplom oraz statuetkę obejrzeć będzie można podczas XV Festynu Rodzinnego. Zdobyta nagroda finansowa 3000 zł przeznaczona zostanie na urządzenie siłowni zewnętrznej.

Długo pamiętać będziemy niezwykłą atmosferę gali oraz przepiękne występy solistów baletu i muzyków Teatru Wielkiego w Poznaniu.  "Orła cień" i inne utwory zespołu Varius Manx i Kasi Stankiewicz, której występ zakończył galę, już zawsze kojarzyć nam się będą z tym wyróżnieniem.

W kolejnej edycji konkursu zawalczymy o tytuł dla szkoły, ale też o tytuł Wielkopolskiego Nauczyciela Roku dla jednego z naszych nauczycieli. Już dziś każdy z uczniów i rodziców może zgłaszać swoją propozycję.

 Lidia Kałwińska, Urszula Ferdynus-Remlein, Michał Szwacki


 Gala konkursu „Wielkopolski Nauczyciel Roku” oraz „Wielkopolska Szkoła Roku” 2018

25 września odbyła się gala rozdania nagród w konkursie Wielkopolska Szkoła Roku i Wielkopolski Nauczyciel Roku, na którą nasza szkoła została zaproszona.

Z wielką przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie i udaliśmy się do Teatru Wielkiego w Poznaniu, gdzie odbyła się uroczystość. Rozpoczęcie gali umilił nam piękny występ fortepianowy. Mieliśmy również okazję obejrzeć dwa występy taneczno – baletowe w wykonaniu pary utalentowanych tancerzy Teatru Wielkiego. Wiele szkół oraz nauczycieli zostało wyróżnionych i nominowanych, w tym i nasza szkoła. Zdobyliśmy wyróżnienie w kategorii „Wielkopolska Szkoła Roku 2018”. Nagrodą była piękna statuetka, dyplom oraz nagroda pieniężna w wysokości 3000 zł. Teatr Wielki odwiedziła również Kasia Stankiewicz z zespołem Varius Manx. Artyści zaprezentowali debiutanckie utwory tj. „Kot bez ogona”, „Mgła nad Warszawą” i inne. Galę zapieczętował występ pianisty. Jesteśmy zaszczyceni otrzymaniem nagrody dla naszej szkoły oraz tym, że mogliśmy brać udział w tak wspaniałym wydarzeniu. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku także będziemy mieli okazję uczestniczyć w tej uroczystości.

 

Julia Moryksiewicz kl. 7c