W naszej szkole działania wolontariackie prowadzone są od wielu lat w trzech różnych kierunkach: Szkolne Koło Wolontariatu (SKW), Strefa Dobrych Uczynków (SDU), Szkolna Drużyna Szpiku “Szpikofanki”(SDS). Nasi uczniowie są otwarci i tolerancyjni wobec innych, również słabszych i chorych oraz wrażliwi na krzywdę drugiego człowieka co zostało docenione przez KAPITUŁĘ konkursu i otrzymaliśmy za całokształt działań prowadzonych w roku 2020 tytuł LAUREATA oraz nagrodę w wysokości 4000 zł.
Jesteśmy dumni i szczęśliwi, że nasze bezinteresowne działania zostały docenione i nagrodzone.
Dziękujemy wszystkim, którzy czynnie włączali się w działanie Szkolnego Wolontariatu!
Tytuł LAUREATA jest dla nas zaszczytem oraz motorem do podejmowania kolejnych wyzwań.
Nasi WOLONTARIUSZE oraz RODZICE nie zapomnieli o pacjentach z Hospicjum Domowego i ich rodzinach.
Z wielką radością przekazaliśmy świąteczne paczki, które wywołają nie jeden uśmiech na twarzy.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie i pomoc w przygotowaniu podarunków.
Opiekunowie Szkolnego Wolontariatu
W ramach cyklicznych spotkań naszych WOLONTARIUSZY powstały przepiękne kartki świąteczne, które powędrowały do rąk podopiecznych HOSPICJUM PALIUM.Tym samym nasi uczniowie pokazali swoje wielkie serce oraz niezwykłe talenty plastyczne.
Opiekunowie SZKOLNEGO KOŁA WOLONTARIATU
' Nauka zdalna to bardzo ciekawe doświadczenie, które na długo zostanie w naszej pamięci, więc uczestniczmy w niej, bo może już NIGDY taka okazja nam się nie przytrafi. Pamiętaj, wszystko będzie tak samo jak kiedyś. Wcześniej czy później, ale będzie."