Ułatwienia dostępu

Cieszkowianka

Brak grafik
Smaller Default Larger

Po inspirujących i pełnych doświadczeń daltońskich lekcjach o Mikołaju Koperniku oraz Układzie Słonecznym, a także czwartkowym (18.02.2021)  lądowaniu statku kosmicznego na Marsie, Oliwier Hellwig z klasy 3b zaczął mądrze wyszukiwać na stronach internetowych ciekawostek, które Go interesowały.

Dowiedział się, że lot na Marsa (tam i z powrotem) kosztuje w przystępnej cenie 500 tys. dolarów. Na swoim dziecięcym koncie Oliwier jeszcze nie ma takiej kwoty, więc nie wykupił wycieczki. Jednak dzięki programowi NASA posiada inny bilet - Narodowa Agencja Aeronautyki i Przestrzeni Kosmicznej  już od 2019 roku wydaje je.

18.02.2021 r. łazik Perseverance bezpiecznie wylądował na powierzchni Czerwonej Planety, wewnątrz krateru Wezero. Był to również bezpieczny lądownik dla prawie 11 milionów nazwisk znajdujących się na jego pokładzie.

Oliwier ma szansę, aby jego nazwisko znalazło się na Marsie w roku 2026 - na ten rok zaplanowana jest kolejna kosmiczna misja.

Jeśli chcecie iść w ślady pomysłowego kolegi, wpiszcie w internetową wyszukiwarkę: „bilet na Marsa 2026”.

Życzymy Olivierowi i Wam POWODZENIA !!!

  W tym roku Rodzice klasy 1a włączyli się w akcję Szlachetna Paczka.

  Dzięki ich szlachetności i pomocy udało nam się przygotować paczki dla starszego małżeństwa.

  Bardzo dziękuję za oddanie i czynny udział, za poświęcony czas i otwartość na drugiego człowieka.

W piątek 22 listopada uczniowie klasy 2b, 2c oraz świetlicy uczestniczyli w spotkaniu autorskim z pisarzem Romanem Pankiewiczem – autorem książek dla dzieci. Czytając wierszowane opowieści o swoich bohaterach, autor wcielał się kolejno w poszczególne role: żołnierza, policjanta, strażaka, listonosza oraz ratownika medycznego. Dzieci brały aktywny udział w spotkaniu, poprzez wymyślanie ostatnich słów rymowanek.

Pan Roman Pankiewicz dzięki swojemu talentowi aktorskiemu bardzo spodobał się  młodym czytelnikom.

M.Kostecka

W dniach 27-27.06.2019 roku uczniowie Cieszkowianki z klasy 4a i 4c pod opieką nauczycieli ( Joanny Kwiecińskiej, Małgorzaty Olejniczak, Anny Słonki- Moskwy  i Roberta Tomkowiaka) wyruszyli na zwiedzanie Trójmiasta. Pierwszego dnia zwiedziliśmy Gdańsk ( Fontanna Neptuna, Długi Targ z dworem Artusa oraz Kościół Mariacki). Drugiego dnia wybraliśmy się do Akwarium Gdyńskiego, gdzie podziwialiśmy niezwykłe gatunki ryb, płazów i gadów z różnych zakątków świata oraz odwiedziliśmy Centrum Nauki Eksperyment, w którym obserwowaliśmy różne zjawiska zachodzące w przyrodzie. Nie mogło zabraknąć nas na SOPOCKIM MOLO, gdzie upajaliśmy się pięknym widokiem morza. Trzeci dzień spędziliśmy na zamku w Gniewie, uczestnicząc w warsztatach rzemieślniczych oraz ucząc się sztuczek szermierskich.
To były niezapomniane dni

 

Chętne osoby proszę o kontakt z p. Dorotą Michalak, wychowawczynią kl. 2b

 
W niedzielę 10 marca podczas Ogólnopolskiego Turnieju Tańca Nowoczesnego w Choceniu uczennica klasy 4c Natasza Chadyniak zdobyła złoty medal w kategorii jazz 9-11 pokonując w rywalizacji ponad 60 tancerzy. Natasza reprezentuje szkołę tańca New Dance School w Luboniu, w której trenuje taniec pod okiem trenerek Dominiki Szymkowiak i Katarzyny Pawlickiej.
Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!