• 1 Kartka z kalendarza
  10.10.2019. .................................................................... Pasowanie klas 1
 • 2 Kartka z kalendarza
  Drugie w bieżącym roku szkolnym zebranie Rady Rodziców odbędzie się 15 października (wtorek) o godzinie 19.00 w stołówce szkolnej. Na zebranie zapraszamy przedstawicieli wszystkich Rad Oddziałowych. ....................................................................... Przewodnicząca Rady Rodziców SP2 Aleksandra Siejak
 • 3 Kartka z kalendarza
  Ruszyła kolejna akcja pomocy humanitarnej "Opatrunek na ratunek!" Chcemy we współpracy z fundacją Redemptoris Missio wesprzeć misyjną działalność na rzecz potrzebujących. Jak co roku będziemy zbierali : bandaże opatrunki jałowe strzykawki plastry, rękawiczki jednorazowe gazy W prowizorycznych przychodniach w kameruńskich misjach brakuje ich bardzo, a są to przecież produkty pierwszej pomocy. Będziemy je zbierać do Bożego Narodzenia.
 • 4 Kartka z kalendarza
  11.11. 2019 - udział reprezentacji szkoły w Lubońskim Biegu Niepodległości i obchodach miejskich
 • 5 Kartka z kalendarza
  19.11.2019 - wywiady dla rodziców klas 4-8 godz. 17.00 (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) ................................................................. 26.11.2019 - wywiady dla rodziców kl. 1-3 godz. 17.00 ................................................................. 26.11.2019 – wystawienie zagrożeń/ powiadomienie rodziców/
baner

Nagroda Ministra Edukacji Narodowej

Gratulacje!

Z ogromną radością chcielibyśmy podzielić się sukcesem pani wicedyrektor  Joanny Kordzińskiej,

która wczoraj otrzymała  za swoją innowacyjną pracę dydaktyczną, zaangażowanie i pasję Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej.

Na to wyróżnienie pracowała inspirując swoich kolegów oraz uczniów do  stałego rozwoju i „..sięgania tam, gdzie wzrok nie sięga”, do ciągłego podnoszenia swoich kompetencji i umiejętności, do podejmowania coraz ambitniejszych wyzwań.

Cała społeczność Cieszkowianki jest dumna z tego wyróżnienia.

Dziękujemy i życzymy spełnienia kolejnych planów i projektów.

Społeczność „Cieszkowianki” bardziej uduchowiona!

W minionych dniach od 7 do 9 października uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły uczestniczyli w dorocznych rekolekcjach szkolnych. W tym roku nasze szkolne rekolekcje odbywały się w kościele pw. św. Jana Pawła II w Luboniu w łączności misjami parafialnymi, czyli specjalnymi rekolekcjami, które w parafii odbywają się raz na 10 lat. Jak zawsze był to czas odnowienia duchowego i pogłębienia relacji z Panem Bogiem. W odkrywaniu na nowo Jezusa i Kościoła pomagał nam rekolekcjonista-misjonarz ks. Tomasz Ewertowski ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.

Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy: rano swoje nauki miały klasy 5-8, a w południe klasy 1-4. Pierwszego dnia rekolekcji, czyli w poniedziałek społeczność szkolna uczestniczyła w nabożeństwie Drogi krzyżowej, w czasie której rekolekcjonista omawiał rany zadane na ciele Panu Jezusowi na podstawie Całunu Turyńskiego, czyli „naocznego świadka” śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Prawda bardzo mocna o cierpieniu Jezusa, ale taka była rzeczywistość, której nie możemy zapominać ani przeinaczać. Drugiego dnia naszych rekolekcji rekolekcjonista zorganizował dla nas nabożeństwo pokutne, czyli takie które przygotowuje do dobrego przeżycia sakramentu spowiedzi. Ks. Tomasz mówił nam, że wszystko co się w życiu zdarzy przetrwamy, jeśli oprzemy się na krzyżu Jezusa. Podawał też autentyczny przykład dwóch małych chłopców-ministrantów, którzy przeszli drogę nawrócenia i przemiany z małych rozrabiaków na dojrzałych ludzi, którzy zostali księżmi, potem biskupami, kardynałami, a w końcu także papieżami Kościoła. W ostatnim dniu naszych duchowych zmagań mogliśmy uczestniczyć w spowiedzi świętej oraz Eucharystii, która zawsze jest najważniejszym wydarzeniem w życiu wiary. Uczniowie byli zaangażowani podczas Mszy jako ministranci przy ołtarzu, niektórzy czytali słowo Boże oraz odczytywali prośby modlitwy wiernych. Z pewnością wielu z nas poznało też nowe pieśni, których uczył nas rekolekcjonista.

Dziękujemy za ten czas, który wspólnie przeżyliśmy. Dzięki księdzu rekolekcjoniście, proboszczowi parafii pw. św. Jana Pawła II, katechetom, Dyrekcji naszej szkoły, gronu pedagogicznemu oraz Wam drodzy uczniowie za uduchowienie „Cieszkowianki”.

dk. Jerzy Kotkowski

Szkolni Wolontariusze odwiedzili Hospicjum Palium

12 października uczniowie Szkolnego Koła Wolontariatu odwiedzili Hospicjum Palium. Wzięli udział w koncercie, pomagali podczas Dnia Otwartego i miło spędzili czas. Po więcej informacji zapraszamy na bloga. Będziemy na nim opisywać nasze akcje i działania. Czytajcie, komentujcie i włączajcie się w nasze akcje!

Szkolne Koło Wolontariatu

https://szkolnywolontariatdwojki2.blogspot.com/

 

Po raz szesnasty pożegnaliśmy wspólnie lato

    28 września społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 symbolicznie pożegnała minione lato. Tym razem impreza odbyła się pod hasłem "Z kulturą na co dzień". W ten sposób postanowiliśmy pokazać wszystkim, że każda okazja jest dobra ku temu, aby przypomnieć zasady grzeczności - no i można się przy tym doskonale bawić.

Jak zwykle na Festynie nie brakowało elementów stałych. Do tych najbardziej wyczekiwanych należały chyba występy uczniów i... nauczycieli! Grono pedagogiczne naszej szkoły bardzo chętnie występuje przed dziećmi i ich rodzicami. W tym roku także nie trzeba było ich namawiać i przygotowali fantastyczny taniec. Dzieci oczywiście nie pozostały im dłużne i przez cztery godziny występów można było na scenie zobaczyć dosłownie wszystko - taniec, akrobacje, śpiew, piękne stroje i niesamowite choreografie.

Stoiska też były bogate we wszelkiego rodzaju smakołyki i drobiazgi. Jednak rekord słodkości pobiło chyba Szkolne Koło Wolontariatu - tam królowały ciasta upieczone przez nauczycieli opiekujących się naszymi młodymi wolontariuszami. Nie tylko oni namawiali do czynienia dobra. Zaraz obok znajdowało się stoisko Drużyny Szpiku, gdzie każdy dorosły uczestnik Festynu mógł zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku i zostać w ten sposób bohaterem. Nie brakowało tez atrakcji dla aktywnych. Na scenie swój pokaz zawodnicy sportów walki, można było spróbować swoich sił w przerzucaniu balonów z wodą i biegu rodzinnym. Jednym słowem - dla ciała i dla ducha. Jednak warto tutaj wspomnieć, że ta wspaniała zabawa miała wspólne cele. Oprócz propagowania grzeczności w codziennych kontaktach, był cel praktyczny: dochód ze sprzedaży żetonów zostanie przeznaczony na zakup i montaż nowego radiowęzła dla szkoły.

Dziękujemy, że byliście z nami! Widzimy się za rok!

Społeczność Cieszkowianki

Szkolne Koło Wolontariatu już gotowe do działania!

19 września członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu spotkali się na zebraniu inaugurującym działalność w nowym roku szkolnym. Pani Izabela Cieślak powitała wszystkich zebranych uczniów i nauczycieli, przedstawiła regulamin i harmonogram pracy na całe dziesięć miesięcy. Będzie się działo! Nie jesteśmy w stanie wymienić tutaj nawet małej części tego, co zostało zaplanowane. Jedno możemy już jednak zdradzić - podczas Festynu na naszym stoisku będzie słodko! Zapraszamy!

Szkolne Koło Wolontariatu

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube