• 1 Kartka z kalendarza
  06.03.2019r - wywiady klasy 1-3 ----------------------------------------------------------------- 07.03.2019r - wywiady klasy 4-8
 • 2 Kartka z kalendarza
  21.03.2019 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
 • 3 Kartka z kalendarza
  15.04 - 17.04.2019 - egzamin ósmoklasisty, dzień wolny z puli dyrektora szkoły, zajęcia opiekuńcze w świetlicy szkolnej
 • 4 Kartka z kalendarza
  18.04.2019 - 23.04.2019 – przerwa świąteczna
 • 5 Kartka z kalendarza
  24, 25, 26.04.2019 - rekolekcje wielkopostne
baner

Mamy rekord Guinnessa!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 Mamy rekord Guinnessa w jednoczesnej lekcji z nowych technologii!
Ostatecznie do projektu zakwalifikowało się 64 szkół w Polsce i na Litwie, które w grudniu zeszłego roku brały udział w tym samym czasie w lekcji poświęconej nowym technologiom. W ustanawianiu rekordu uczestniczyło 1793 uczniów. Celem lekcji było m.in. uzyskanie wiedzy na temat nowoczesnych technologii takich jak Internet Rzeczy, sztuczna inteligencja, robotyka czy rozwiązania dla inteligentnych miast.
Informacja o pobiciu Rekordu Guinnessa była dostępna 4 kwietnia:

https://www.facebook.com/ArchitectsPL/videos/2670842389654912/

http://www.guinnessworldrecords.com/world-records/546270-largest-emerging-technologies-
lesson-multiple-venues?fbclid=IwAR3oVPGXxmPB0-
BhldnCJGm5BTzMOyl8HWWcC3hC4kDEseoWISiZEERmRYA

 

Narada Obywatelska o Edukacji

Każda zmiana zaczyna się od rozmowy.

Porozmawiajmy wspólnie - My nauczyciele, dyrektorzy, rodzice, uczniowie, ludzie pośrednio lub bezpośrednio związani z edukacją o tym jak jest, a jak chcemy żeby było.

Każdy głos w dyskusji jest bardzo cenny!

Zapraszamy na Naradę Obywatelską w Cieszkowiance.

Znajomość języków obcych łączy ludzi.

W ubiegłym roku szkolnym uczennice obecnej klasy 7 d przystąpiły do korespondencji listownej w języku niemieckim z uczniami z Grecji ze szkoły językowej „Hallo Deutsch” w  Argos. Wymiana listów nadal trwa i rozwija się coraz bardziej. Oprócz nauki języka niemieckiego poprzez konieczność zrozumienia treści listów i odpowiadania na nie, uczniowie przesyłają sobie drobne upominki w postaci słodyczy, zdjęć czy drobnej biżuterii.

Uczennice niezmiernie cieszą się, gdy czeka na nie w dyżurce szkolnej poczta z Grecji. Na lekcji czytamy listy i tłumaczymy je.  Poznajemy zainteresowania tamtejszej młodzieży, funkcjonowanie ich szkoły i życie rodzinne.

Jak widać znajomość języków obcych łączy ludzi na całym świecie.

Alina Malinowska

 

Żywa lekcja historii

W poniedziałek 25 marca odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna  Teatr'a Impro Drama Semper Fidelis. Uczniowie wprowadzeni zostali w tematykę Powstania Wielkopolskiego, Powstania Warszawskiego i Poznańskiego Czerwca 1956 r. Wyjątkowym gościem była pani Anna Banasiak, bohaterska pielęgniarka tamtych wydarzeń. Mogliśmy także zobaczyć wystawę mundurów i broni.

Koncert Wiosenny

Koncert wiosenny” odbywa się w SP2 od 2011 r. Jego celem jest przywitanie wiosny, promocja talentów muzycznych oraz integracja i wspólna zabawa społeczności szkolnej.

Od 2016 r. koncert posiada swoje logo, zaprojektowane przez uczennicę szkoły Joannę Olsztyńską, a wszyscy uczestnicy (wykonawcy i publiczność) otrzymują okolicznościowe naklejki. Tegoroczna edycja odbyła się 22 marca i jak zwykle zachwyciła dobrym przygotowaniem i kunsztem artystycznym wykonawców.

Na pianinie zagrały Wiktoria Bartkowiak z kl. 2b oraz Angelika Grześkowiak z kl. 4 c.

Umiejętności wokalne zaprezentowali: Aleksandra Glapa oraz Oliwia i Sandra Przybyłek z kl. 2 b, Marta Górska z kl. 2c, Katarzyna Hajdyła z kl. 2 d, Maria Beśka z kl. 3 a, Maksym Radziński z kl. 3 b, Iga Kowalska, Emilia Nowak, Aleksandra Stochaj i Weronika Paszak z kl. 4 a, Laura Kurowska, Nadia Odolanowska, Martyna Ligocka z kl. 4 c, Zuzanna Krupecka z kl. 4 d, Anna Późniak i Emilia Myssak z kl. 4 e, Maja Tarent, Wiktor Pilarski i Piotr Libner z kl. 4 f oraz Paula Skorlińska z kl. 5 c.

W duetach tanecznych wystąpiły: Natasza Ogrodzka i Antonia Błażyńska z kl. 4c oraz Martyna Wasinkiewicz z kl. 4 c i Weronika Bartkowiak z kl. 4 d.

 

Wszystkim uczestnikom koncertu oraz osobom zaangażowanym w jego przygotowanie i przebieg: wspaniałym wykonawcom oraz niezawodnej publiczności, p. Irenie Podżerek za piękną dekorację, p. Magdalenie Tarent za wykonanie zdjęć, p. Radosławowi Jastakowi za przygotowanie sprzętu nagłaśniającego i obsługę techniczną dziękuje organizator: Lidia Brenska.

Copyright © 2019. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube