• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Czwarty Szkolny Dzień Wolontariatu przeszedł do historii!

6 grudnia w naszej szkole miało miejsce bardzo doniosłe wydarzenie, do którego przygotowania trwały już od dłuższego czasu. Dobrzy obserwatorzy z pewnością zauważyli, że na holu powstaje coś niesamowitego! Była to oczywiście jedna z licznych atrakcji przygotowanych przez nauczycieli, uczniów i rodziców na czwarty już

Szkolny Dzień Wolontariatu.

Czego tam nie było! Jeśli ktoś jeszcze nie miał pomysłu na dekorację domu na święta, mógł ją kupić i mieć pewność, że będzie niepowtarzalna. Mógł też wykonać ją sam. Nie brakowało pierników i innych słodkości przygotowanych przez uczniów i rodziców - a wszystko pachnące, domowe i pyszne.

Na scenie także działy się rzeczy niesamowite. Uczniowie tańczyli i śpiewali wprowadzając nas w świąteczny nastrój, który już po kilku minutach udzielił się wszystkim. Tańczyli też nauczyciele! Odwiedziło nas wielu wspaniałych gości - pani burmistrz Małgorzata Machalska, nasi wspaniali absolwenci, którzy uświetnili uroczystość wspaniałymi występami, był też pokaz karate w wykonaniu sekcji Samuraj z Lubonia.

W trakcie występów rozdano nagrody laureatom licznych konkursów podczas Gali Rozdania Nagród. Największym jednak zainteresowaniem cieszyła się ścianka do zdjęć w scenerii filmu "Kraina lodu" przygotowana przez nauczycieli. Któż by nie chciał zrobić sobie zdjęcia z Elsą czy Olafem? Tym wszystkim atrakcjom towarzyszył jeden wspólny cel - czynienie dobra. Działające w naszej szkole Drużyna Szpiku, Strefa Dobrych Uczynków i Szkolne Koło Wolontariatu robią to na co dzień, jednak podczas tego święta pokazały, że wszyscy mogą coś od siebie dać.

Pamiętajcie! Dobro powraca!

Szkolne Koło Wolontariatu

 

 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube