• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Wycieczka do Mniszek

 W poniedziałkowy poranek 25 maja uczniowie klasy 1h, 2a, 2c i 2d  wybrali się na wycieczkę autokarową do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, aby zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów.

Trasa zwiedzania połączona była z zajęciami edukacyjnymi i prowadzila przez specjalnie przygotowane stanowiska - od kowala poprzez warsztat bednarsko- stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. Dzieci mogły też zobaczyć  jak wyglądała nauka w dawnej wiejskiej szkole.


 Dużą atrakcją dla uczestników były zajęcia praktyczne. Dwie klasy wykonały dzbanuszki z gliny, a pozostałe koszyczki z wikliny. Własnoręcznie wykonane prace będą z pewnością miłym upominkiem dla mam z okazji ich święta.

Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

 

Magdalena Budziszewska

Magdalena Kotleszka

Marta Lewandowska

Katarzyna Minge

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube