• 1 Kartka z kalendarza
  1 września rozpoczęcie roku szkolnego
 • 2 Kartka z kalendarza
  2 września zajęcia projektowe
 • 3 Kartka z kalendarza
  2-3 września zebrania z rodzicami
 • 4 Kartka z kalendarza
  27.10.2020 - klasy 8 - spotkanie informacyjne w sprawie egzaminu ósmoklasisty, poinformowanie rodziców o możliwych dostosowaniach, stołówka - godz. 17.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  17.11.2020 - wywiady dla rodziców klas 1-3 godz. 17.00/MEET (po wcześniejszym umówieniu się rodzica z nauczycielem przez e- dziennik, minimum dzień przed wywiadem) 24.11.2020 - wywiady dla rodziców kl. 4-8 godz. 17.00/MEET
baner

Wycieczka do Mniszek

 W poniedziałkowy poranek 25 maja uczniowie klasy 1h, 2a, 2c i 2d  wybrali się na wycieczkę autokarową do Centrum Edukacji Regionalnej i Przyrodniczej w Mniszkach, aby zobaczyć najróżniejsze sprzęty dawnego gospodarstwa domowego oraz poznać warsztaty ginących zawodów.

Trasa zwiedzania połączona była z zajęciami edukacyjnymi i prowadzila przez specjalnie przygotowane stanowiska - od kowala poprzez warsztat bednarsko- stolarski, szewski, garncarski, stanowisko praczki, pszczelarza, warsztat wikliniarski do składu kolonialnego, wystawy urządzeń do przeróbki mleka i wyposażenia kuchni. Dzieci mogły też zobaczyć  jak wyglądała nauka w dawnej wiejskiej szkole.


 Dużą atrakcją dla uczestników były zajęcia praktyczne. Dwie klasy wykonały dzbanuszki z gliny, a pozostałe koszyczki z wikliny. Własnoręcznie wykonane prace będą z pewnością miłym upominkiem dla mam z okazji ich święta.

Na zakończenie wycieczki było ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

 

Magdalena Budziszewska

Magdalena Kotleszka

Marta Lewandowska

Katarzyna Minge

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube