• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Konkurs wiedzy o Zamku Królewskim w Poznaniu

28 kwietnia uczniowie klas VI wzięli udział w międzyszkolnym konkurs wiedzy o Zamku Królewskim w Poznaniu organizowanym przez Zespół Szkół z Oddziałami Specjalnymi nr 2 w Poznaniu.

Po części testowej uczestnicy mieli okazję wysłuchać wykładu  o zamkach w Polsce byłego wojewody poznańskiego, senator V kadencji i autor między innymi Przewodnika po Poznaniu p. Włodzimierza Łęckiego.

Uczniowie prezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy i osiągnęli  zbliżone wyniki. Dyplomy i upominki książkowe z autografem autora otrzymali wszyscy, jednak najlepiej test napisał Oskar Korbas z klasy VI D, który brał udział w dogrywce o III miejsc. Tym razem  jednak otrzymał  wyróżnienie.

Na koniec udaliśmy się uczcić dobry wynik lodami w Mc Donaldzie J!

Całej grupie serdecznie gratulujemy, a szczególnie oczywiście Oskarowi!

Michał Szwacki

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube