• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Pociąg do muzyki relacji Kraków – Wiedeń przez Luboń i Poznań

W ubiegłym roku szkolnym uczniowie Cieszkowianki wzięli udział w 4. edycji konkursu plastyczno – muzycznego pod nazwą „Kraków w Wiedniu, Wiedeń w Krakowie”, którego organizatorem jest Studium Języków Obcych Akademii Ekonomicznej w Krakowie. Jedenaścioro z nich otrzymało wyróżnienie.

W nagrodę zostali zaproszeni do Akademii Muzycznej w Poznaniu, gdzie w minioną niedzielę zwiedzili kilka sal tej uczelni i zobaczyli mnóstwo ciekawych instrumentów pochodzących z różnych części świata. O niektórych usłyszeli po raz pierwszy, mogli je wziąć do ręki i przyjrzeć się z bliska, spróbować zgrać, a przynajmniej wydobyć z nich dźwięki. Największym zainteresowaniem dzieci cieszył się przebogaty zbiór instrumentów perkusyjnych. Ale uczniowie przyjrzeli się także organom, na których zagrał i o nich opowiedział przemiły Holender, student V roku Wydziału Dyrygentury Chóralnej, Edukacji Muzycznej i Muzyki Kościelnej, Reinier de Graaf.  Rolę przewodniczek po uczelni przyjęły na siebie dwie studentki Magdy, które zapoznały dzieci z instrumentarium Orffa i przeprowadziły z uczniami krótkie warsztaty muzyczne. Zwiedzanie zakończyło się w pracowni lutnictwa artystycznego. Tutaj nasi uczniowie zobaczyli, z czego i jak robi się skrzypce.

Zwieńczeniem wycieczki był udział grupy w koncercie jazzowym, odbywającym się w auli NOVA, podczas którego studenci Akademii Muzycznej w Poznaniu zaprezentowali fragmenty muzyki filmowej, grając na różnych instrumentach.

Kilka godzin obcowania z muzyką  znacznie wzbogaciło wiedzę uczniów na temat tej dziedziny sztuki oraz utwierdziło w przekonaniu, że warto uczyć się języków obcych i warto także brać udział w różnego typu konkursach.

Wszyscy zgodnie przyznali, że chętnie odwiedziliby poznańską uczelnię muzyczną jeszcze raz.

Halina Strzesak


 

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube