Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

Pomoc psychologiczno – pedagogiczna w szkole odbywa się poprzez:

  • Konsultacje online oraz bezpośredni kontakt  z rodzicem /uczniem. 
  • Regularne zajęcia na podstawie opinii PPP oraz orzeczenia.
  • Współpracę z  Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczna, Wschodnia 26 b. tel.: + 48 61 858 19 79
  • Fundacja „Dajemy dzieciom siłę” https://fdds.pl/pomoc-dla-rodzica/ 

Więcej informacji   Pomoc psychologiczno – pedagogiczna

  •                                                                                           

Smaller Default Larger

Chcąc uczcić to wydarzenie w naszej szkole razem z klasą 8a zapraszamy do wspólnej zabawy!

Przygotowaliśmy dla Was do obejrzenia prezentację o Unii Europejskiej i krótki quiz do wypełnienia.

Każdy może sprawdzić swoją wiedzę i otrzymać pochwałę  +5 pkt za udział w quizie. Quiz można rozwiązywać do poniedziałku 10 maja 2021 roku.

prezentacja:

https://docs.google.com/presentation/d/1yWnXwFBc__gnoYnhxn19KU_evWl2lcRgzguEIdKas-8/edit?usp=sharing

quiz:

https://docs.google.com/forms/d/11xQ2pcYTOuRbY-rMyrPswrszNonkrrxJMq0VbxuoDxQ/edit

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału!

Dorota Dudziak i klasa 8a

Początek wiosny zawsze kojarzy nam się ze świętem naszego patrona. Uczniowie i nauczyciele spotkali się na zajęciach online, aby uczcić jego pamięć.

Z tej okazji uczniowie rozwiązywali quizy, tworzyli krzyżówki oraz mapy myśli dotyczące Augusta hr. Cieszkowskiego i śpiewali hymn szkolny. Ponadto, ciesząc się z nadejścia wiosny, przygotowywali kolorowe śniadania i różnego rodzaju prace plastyczne o tematyce wiosennej.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku to święto będziemy obchodzić już w murach naszej szkoły.

Kto powiedział, że podczas lekcji zdalnej nie da się eksperymentować???

Niestety, nie możemy przychodzić do pracowni fizycznej, więc pracownia "przychodzi do nas".
Dzięki szkolnemu wizualizerowi uczniowie mogą na żywo obserwować wykonywane przez nauczyciela podczas lekcji online doświadczenia, zadawać pytania, formułować wnioski.
Udało nam się również wspólnie eksperymentować, bo w domach znaleźliśmy potrzebne rzeczy, by móc zbadać kiedy ciała pływają, a kiedy toną lub zrobić wahadło i zbadać ruch drgający. Dla chcącego nic trudnego, a nasi uczniowie lubią doświadczenia i eksperymenty, wtedy łatwiej zrozumieć prawa fizyki.
Magdalena Przybylska
 

Korzystając z zaproszenia fundacji Girls Future Ready (https://girlsfutureready.org/) dziesięcioro uczniów klasy 7 f pod kierunkiem p. Małgorzaty Smoczyk od listopada współpracuje z Aadyą Bhat - uczennicą Eastlake High School w stanie Waszyngton. 

Uczestnictwo w programie  #togetherforteachers jest wspaniałą okazją do podnoszenia kompetencji językowych, dzielenia się wiedzą o kulturze oraz zdobywania umiejętności prezentacji. 

Podczas pierwszego spotkania uczniowie mieli okazję przełamania bariery językowej. Każdy z uczestników dokonał autoprezentacji i odpowiadał na pytania naszego gościa. Uczniowie Cieszkowianki z zainteresowaniem słuchali prezentacji native speakera, po której sami zadawali pytania dotyczące życia osobistego Aadyi oraz jej upodobań i zainteresowań.

Na kolejnym spotkaniu online uczestnicy programu prezentowali swoje miasta. Aadya podzieliła się informacjami o Seattle oraz Sammamish, w którym mieszka. Mówiła głównie o przemyśle w Seattle i jego historii. Wspomniała też o okolicznych  jeziorach i parkach. 

https://docs.google.com/presentation/d/1jyUomecvk3gy8k705bJCf71alcCqU12G5aJVAfGMolQ/edit?ts=5fc42ca9#slide=id.p

Uczniowie klasy 7 f przygotowali wspólną prezentację o Luboniu - jego historii, atrakcjach i tradycjach. 

https://docs.google.com/presentation/d/1N4RToMQkcfTBFmJKZ2YCkR8a4cBIYiIUnywjCHlib1o/edit?ts=5fc42bf8#slide=id.gacdf3afdf5_0_247

Podczas kolejnych cotygodniowych spotkań uczniowie będą rozmawiać na tematy związane z systemem edukacji, tradycjami bożonarodzeniowymi  oraz przepisami na  dania świąteczne. Aadya przygotuje również lekcję, podczas której uczniowie z Polski będą mieli okazję zmierzyć się z najtrudniejszymi angielskimi łamańcami językowymi. 

https://docs.google.com/presentation/d/1GQamp1JCUnfS_ba6OvlSPXJDeLwYUkZ6vVsR1NKVQa4/edit?ts=5fc42c7f#slide=id.gacd76bbd5c_0_31

Warto wspomnieć, że wszystkie prezentacje są opracowywane i przedstawiane samodzielnie przez uczniów. Każdy uczestnik spotkań ma okazję publicznego wypowiadania się w języku angielskim i swobodnego komunikowania się z native speakerem, co niewątpliwie jest wartościowym doświadczeniem podczas nauki języka obcego.

   Małgorzata Smoczyk

 

Eksperymentować można wszędzie, także w domu. Udowadniają to edukatorzy i edukatorki prowadzący e-Laboratoria dla szkół. Dnia 4 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia on-line realizowane w ramach programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego i Centrum Nauki Kopernik. Uczestnicząc w zajęciach uczniowie i uczennice są aktywnie zaangażowani w proces uczenia się, samodzielnie eksperymentując z wykorzystaniem łatwo dostępnych w domu przedmiotów codziennego użytku. Scenariusze tych zajęć odpowiadają założeniem podstawy programowej. 

W czasie zajęć e - Laboratorium uczniowie klasy 7d ugruntowali swoją wiedzę o pomiarach i niepewnościach oraz dowiedzieli się jak wyznaczyć długość linii brzegowej. Uczniowie klasy 7f poznali układ współrzędnych na płaszczyźnie i w przestrzeni oraz pojęcia kąt azymutalny i kąt zenitalny, zbudowali sekstant. Klasa 7g sprawdziła zawartość wit C w różnych sokach, dowiedziała się czym grozi niedobór wit C i czy można ją przedawkować.  Uczniowie klasy 8a utrwalili wiedzę na temat roli cukru w organizmie oraz zbadali zawartość cukrów prostych w spożywanych produktach. 

Prowadzący edukatorzy byli bardzo mili i w ciekawy sposób prowadzili zajęcia. Zajęcia swą atrakcyjną, formą i profesjonalnym przygotowaniem stały się ciekawą formą zdobywania wiedzy oraz pokazały zastosowanie w praktyce metody pracy badawczej.

Dodatkową niespodzianką okazało się otrzymanie przez szkołę Zestawu Multimedialnego Wsparcia Edukacji Zdalnej, na który składa się lampa ze statywem, kamerka internetowa i mikrofon.

Dziękujemy!

Barbara Warot, Magdalena Przybylska, Urszula Dudziak - Kaniecka, Karolina Hauza.