• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Społeczność „Cieszkowianki” bardziej uduchowiona!

W minionych dniach od 7 do 9 października uczniowie wraz z nauczycielami naszej szkoły uczestniczyli w dorocznych rekolekcjach szkolnych. W tym roku nasze szkolne rekolekcje odbywały się w kościele pw. św. Jana Pawła II w Luboniu w łączności misjami parafialnymi, czyli specjalnymi rekolekcjami, które w parafii odbywają się raz na 10 lat. Jak zawsze był to czas odnowienia duchowego i pogłębienia relacji z Panem Bogiem. W odkrywaniu na nowo Jezusa i Kościoła pomagał nam rekolekcjonista-misjonarz ks. Tomasz Ewertowski ze Zgromadzenia Oblatów Maryi Niepokalanej.

Uczniowie byli podzieleni na dwie grupy: rano swoje nauki miały klasy 5-8, a w południe klasy 1-4. Pierwszego dnia rekolekcji, czyli w poniedziałek społeczność szkolna uczestniczyła w nabożeństwie Drogi krzyżowej, w czasie której rekolekcjonista omawiał rany zadane na ciele Panu Jezusowi na podstawie Całunu Turyńskiego, czyli „naocznego świadka” śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Prawda bardzo mocna o cierpieniu Jezusa, ale taka była rzeczywistość, której nie możemy zapominać ani przeinaczać. Drugiego dnia naszych rekolekcji rekolekcjonista zorganizował dla nas nabożeństwo pokutne, czyli takie które przygotowuje do dobrego przeżycia sakramentu spowiedzi. Ks. Tomasz mówił nam, że wszystko co się w życiu zdarzy przetrwamy, jeśli oprzemy się na krzyżu Jezusa. Podawał też autentyczny przykład dwóch małych chłopców-ministrantów, którzy przeszli drogę nawrócenia i przemiany z małych rozrabiaków na dojrzałych ludzi, którzy zostali księżmi, potem biskupami, kardynałami, a w końcu także papieżami Kościoła. W ostatnim dniu naszych duchowych zmagań mogliśmy uczestniczyć w spowiedzi świętej oraz Eucharystii, która zawsze jest najważniejszym wydarzeniem w życiu wiary. Uczniowie byli zaangażowani podczas Mszy jako ministranci przy ołtarzu, niektórzy czytali słowo Boże oraz odczytywali prośby modlitwy wiernych. Z pewnością wielu z nas poznało też nowe pieśni, których uczył nas rekolekcjonista.

Dziękujemy za ten czas, który wspólnie przeżyliśmy. Dzięki księdzu rekolekcjoniście, proboszczowi parafii pw. św. Jana Pawła II, katechetom, Dyrekcji naszej szkoły, gronu pedagogicznemu oraz Wam drodzy uczniowie za uduchowienie „Cieszkowianki”.

dk. Jerzy Kotkowski

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube