• 1 Kartka z kalendarza
  Dzień Otwarty w Cieszkowiance Przyszłorocznych Uczniów klas 1 i ich Rodziców zapraszamy do Cieszkowianki ................................................................... 2 marca 2010 w godz. 14.00 - 16.00
 • 2 Kartka z kalendarza
  13 marca zgłoszenia do Konkursu Wiosennego
 • 3 Kartka z kalendarza
  Zbieramy mydło dla najbiedniejszych w afrykańskich wioskach. .................................................................... Termin zakończenia zbiórki: 30 kwietnia 2020 .................................................................... STREFA DOBRYCH UCZYNKÓW
 • 4 Kartka z kalendarza
  06.03.2020 - malowanie motyli dla Hospicjum godz. 17.00 -19.00
 • 5 Kartka z kalendarza
  20.03.2020 – Dzień Patrona, powitanie wiosny
baner

Klawiatura dla „Cieszkowianki”

Pracownia muzyczna w naszej szkole zyskała ostatnio kolejną klawiaturę muzyczną. Uczniowie uczęszczający na kółko muzyczno – instrumentalne mają unikalną okazję zapoznania się i odczarowywania klawiatur muzycznych. Rzadko zdarza się, aby w szkołach podstawowych była taka możliwość. 

Na klawiaturach muzycznych grał m.in. Fryderyk Chopin, choć za jego czasów nie było jeszcze klawiatur elektronicznych. Niewielu pamięta, że w tym roku obchodzimy 210 urodziny mistrza, urodzonego w Żelazowej Woli. Ciekawostką jest popularności muzyki Chopina na całym świecie, szczególnie w Azji. Pisownia jego nazwiska to: Shopan w Japonii, Xiao Bang w Chinach, Syo – paeng w Korei Południowej. Ogromna popularność Chopina w Azji jest kulturowym fenomenem. 

Mimo dużego zainteresowania zgłębianiem tajników klawiatur muzycznych wśród uczniów, ilość miejsc w naszym kółku jest ze zrozumiałych względów mocno ograniczona. Dlatego są tacy, którzy szukają możliwości nauki na tych i innych instrumentach również poza murami naszej szkoły. W Luboniu na szczęście takich możliwości nie brakuje. Zachęcam do muzykowania, bo daje ono dużo radości i zabawy.

Radosław Jastak

Copyright © 2020. Szkoła Podstawowa nr 2 im. Augusta hr. Cieszkowskiego Rights Reserved.


youtube