Akcja Syty Poznań

Kochani!

Rozpoczynamy kwiecień z nowymi wyzwaniami!

Nasza szkoła przystępuje do akcji Syty Poznań! Partnerem Kampanii jest Miasto Poznań i Prezydent Miasta. Głównym celem Kampanii jest wsparcie organizacji społecznych walczących z głodem, aktywizacja dzieci i młodzieży, uwrażliwienie na problem ubóstwa i rozwijanie chęci pomocy potrzebującym.

To zbiórka żywności w placówkach edukacyjnych (od października do czerwca 2024). Nasz miesiąc zbiórki to właśnie kwiecień!

Zebrane produkty zostają przekazane do organizacji charytatywnych m.in. Zupa na Głównym, Jadłodajni Sióstr Elżbietanek, Pogotowie Społeczne.

Produkty można przynosić do szkoły i włożyć je do żółtego kartonu w holu głównym.

co zbieramy?

– konserwy rybne, mięsne, pasztety

– przeciery i passaty pomidorowe,

– gotowe dania w słoikach

– sucha fasola i groch

– cukier, kawa ziarnista i mielona

– słodycze, przekąski ( pieczywo chrupkie, wafle ryżowe, paluszki, batony, ciastka)

– przyprawy

– gorące kubki ( zupy, kisiele, budynie)

– słoiki i puszki ( ogórki, papryka, kukurydza itp)

Zachęcamy wszystkich do włączenie się do akcji. Zaangażowani uczniowie zostaną nagrodzeni punktami, dlatego do produktów można dołączyć kartkę z imieniem, nazwiskiem i klasą.