Bezpieczeństwo w sieci oczami uczniów klas 4-5

Bezpieczeństwo w sieci jest sprawą, o którą musimy dbać każdego dnia. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu, zapoznaliśmy się z zagrożeniami w Internecie takimi jak cyberprzemoc, uzależnienie, niebezpieczne treści, oraz zagrożenia techniczne. Poznaliśmy i omówiliśmy w grupach zasady bezpieczeństwa, które zostały udostępnione na stronie Sieciaki.pl. Oglądnęliśmy filmy na temat uzależnienia od Internetu oraz hejtu w Internecie opracowane przez NASK. Dla nas Internet to środowisko, które znamy  jak własną kieszeń. Ale dla naszych dziadków i rodziców nie jest oczywiste, jak być bezpiecznym w sieci. Postanowiliśmy wziąć udział w konkursie zorganizowanym przez Uniwersytet Dzieci „Dbamy o bezpieczeństwo rodziców i dziadków w Internecie”, aby zwrócić uwagę na zagrożenia, z jakimi mogą mieć kontakt osoby dorosłe w Internecie. Wykonaliśmy plakaty i rysunki, a niektórzy z nas nagrali film. Prace wysłaliśmy za pomocą poczty elektronicznej naszym rodzicom.

Niech internet zawsze będzie dla nas bezpieczny!

Uczniowie klas czwartych i piątych