NAPEŁNIAMY RÓŻOWE SKRZYNECZKI!

Rozpoczynamy zbiórkę materiałów higienicznych, którymi będziemy uzupełniać różowe skrzyneczki znajdujące się w toaletach dla dziewcząt.

Serdecznie zachęcamy do dołączenia do naszej akcji.

Akcja „Różowa skrzyneczka” ma na celu zapewnienie dostępności do środków higienicznych dla uczennic, które miesiączka zaskoczyła podczas pobytu w szkole lub zapomniały zabrać z domu środków na zmianę. Dzięki umieszczeniu skrzyneczek w toaletach, dziewczynki mają zapewnioną dyskrecję oraz komfort korzystania z nich.

Z danych Fundacji „Różowa skrzyneczka” wynika, iż 21 proc. uczennic jest zmuszonych wyjść z zajęć szkolnych z powodu braku podpaski, a 10 proc. w ogóle nie wychodzi z tego powodu domu.

Podpaski można wrzucać do różowego kartonu umieszczonego w holu przy dyżurce lub przynosić do Sali 128.

Dla zachowania higieny ważne jest, żeby podpaski były pakowane pojedynczo.
Bardzo dziękujemy!

Opiekun różowych skrzyneczek, Urszula Dudziak – Kaniecka