Światowy Dzień Ziemi – konkursy

Dłonie trzymające kulę ziemską na której rośnie drzewo i płynie rzeka. Obok cytat "Mamy tylko jedną Ziemię, a jej przyszłość zależy od każdego, na pozór niewielkiego, ludzkiego działania, zależy od każdego z nas" Florian Plit

Każdego roku 22 kwietnia cały świat uroczyście obchodzi Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to święto o długotrwałej tradycji. Po raz pierwszy obchodzono je w 1970 roku w Stanach Zjednoczonych. Wówczas to Amerykanie wyszli na ulice w tanecznych korowodach. Z czasem idea świętowania Dnia Ziemi przyjęła się na całym świecie. W 1990 roku w marszach, paradach i happeningach poświęconych naszej planecie, wzięło udział 20 milionów osób w 140 krajach. Także w tym samym roku obchodzono Dzień Ziemi w Warszawie.

Dzień Ziemi to największe na świecie święto ekologiczne, obchodzone w 192 krajach. Celem jego powstania było uświadomienie obywatelom na całym świecie, jak ważne jest dbanie o nasza planetę, propagowanie postaw ekologicznych oraz zachęcanie do prowadzenia trybu życia, który jest przyjazny planecie.

Święto to jest wspaniałą okazją, by podjąć każdy temat dotyczący działań na rzecz poprawy naszego środowiska życia. Warto wykonać choćby drobny gest, który może zapoczątkować dużą zmianę.

W ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi proszę chętne osoby o wykonanie:

–  plakatu promującego hasło obchodów „Ziemię mamy tylko jedną,”

z odpadów przedmiotu codziennego użytku.

Zarówno plakaty jak i ekologiczne przedmioty codziennego użytku będą wystawione w szkole jako wystawa prac uczniów naszej szkoły. Za wykonanie jednego zadania zostaną przyznane punkty do zachowania.

Dobrej zabawy i wspaniałych pomysłów!