Szkoła Myślenia Pozytywnego – listopad

W tym miesiącu wspólnie z naszymi uczniami rozmawialiśmy na temat praw dziecka.

20 listopada zorganizowaliśmy Międzynarodowy Dzien Praw Dziecka, podczas którego nasi uczniowie mogli dowiedzieć się czym jest Konwencja o Prawach Dziecka oraz jakie prawa mają zapewnione. Dodatkowo dzieci mogły zrobić sobie zdjęcia w specjalnie przygotowanej mini fotobudce zatytułowanej „Mam prawo do…”.

Od 17 do 21 listopada odbyły się warsztaty w 3 klasach: 2a, 6b i 2b, podczas których rozmawialiśmy o prawach dzieci i rozumieniu poszczególnych z nich, zastanawialiśmy sie także nad tym, czego każde dziecko na świecie potrzebuje, aby dorastać szczęśliwe i zdrowe. Prawa dziecka okazały się tamatem ważnym i skłaniającym naszych uczniów do refleksji nad tym, jak ogromne szczęście mają mogąc chodzić do szkoły, odpoczywać czy nie musieć jeszcze pracować.

Dziękujemy naszym uczniom za kolejny miesiąc kreatywności i zaangażowania.

Dominika Dąbrowska – psycholog szkolny, koordynatorka SMP