Szkoła Myślenia pozytywnego – marzec

W tym miesiącu zajmowaliśmy się kilkoma rzeczami: zorganizowaliśmy Tydzień Mózgu, podczas którego uczniowie mogli dowiedzieć się jak zbudowany jest mózg, jak nasze oko może nas oszukać, jaki jest związek między jedzeniem i snem a mózgiem, a także gdzie w mózgu rodzą się nasze emocje.

Ostatniego dnia pojawiły się informacje dla klas 8. dotyczące tego czym jest stres i jak można sobie z nim radzić przed egzaminem.

Na uczniów klas drugich czekały zajęcia na ćwiczenie mózgu – dzieci mogły zmierzyć się z grami, zadaniami i aktywnościami ćwiczącymi różne funkcje poznawcze, jak: pamięć, uwagę, spostrzegawczość, funkcje wzrokowo-ruchowe.

Na świetlicy szkolnej p. Asia z naszymi dzielnymi Świetlikami rozmawiała o lęku i odwadze. Tworzyli mapę myśli, omawiali swoje powody leków i ich wpływie na nasze ciało i myśli.

Dziękujemy naszym uczniom za kolejny miesiąc wytrwałości.

Dominika Dąbrowska – psycholog szkolny, koordynator SMP